
U suradnji s učenicima te nastavnim i nenastavnim osobljem OŠ Antuna Kanižlića Požega provest će se niz radionica za učenike „Volontiraj i ti”, raditi na razvoju volonterskog programa škole te ustrojiti Školski volonterski klub. Prvom radionicom, na kojoj smo pričali o dobrobitima volontiranja i mogućnostima za osobni razvoj kroz volonterski rad, obilježili smo Međunarodni dan volontera, zahvalili učenicima koji već volontiraju te ostale potaknuli da se uključe u buduće volonterske aktivnosti.
Iako potičemo osnivanje novih školskih volonterskih klubova u zajednici, redovno pratimo rad već postojećih i rado se odazivamo na njihove pozive za suradnjom. Tako smo novu generaciju mladih volontera Katoličke Gimnazije Požega kroz radionicu „Uvod u volontiranje” upoznali s konceptom volontiranja i prilikama za volontiranje u njihovoj okolini. Lako je pričati o volontiranju s osobama koje osjećaju potrebu da mijenjaju zajednicu, a svojim ju djelima već čine boljim mjestom za život. Povodom Međunarodnog dana volontera, s volonterima volonterskog kluba Ekonomske škola Požega održali smo radionicu „Uvod u volontiranje”. Susret možemo ocijeniti kao jedno ugodno druženje i veliki obostrani poticaj za daljnji rad.

